Навчально-методична робота
Додипломний етап освіти
На кафедрі фтизіатрії та пульмонології викладаються дисципліни для студентів 4, 5 та 6 курсів спеціальностей 221 Стоматологія, 222 Медицина та 225 Медична психологія
Робочі навчальні програми дисциплін
спеціальності 222 Медицина
Фтизіатрія (4 курс): ОК 43 Фтизіатрія
Актуальні питання пульмонології (5 курс): ВК 8 Актуальні питання пульмонології
Інфекційні хвороби (6 курс): ОК 39 Інфекційні хвороби
Паліативні та хоспісна допомога (6 курс): ВК 10 Паліативна та хоспісна допомога
Післядипломний етап освіти
Дисципліни які викладаються на кафедрі фтизіатрії та пульмонології на післядипломному етапі освіти
Цикли тематичного удосконалення
для лікарів-слухачів фтизіатрів, пульмонологів, терапевтів, лікарів загальної практики – сімейної медицини, інфекціоністів, епідеміологів, рентгенологів, лікарів-лаборантів, педіатрів:
1. «Особливості перебігу дитячого туберкульозу в практиці сімейного лікаря. Основи діагностики туберкульозу з множинною лікарською стійкістю, Паліативна та хоспісна допомога. Інфекційний контроль».
2. «Диференційна діагностика основних синдромів при захворюваннях органів дихання у практиці сімейного лікаря. Основи паліативної та хоспісної допомоги. Роль променевого та мікробіологічного дослідження»
3. «Ведення випадку захворювання органів дихання на тлі супутньої патології (серцево-судинні захворювання, захворювання нирок, ШКТ, вагітність та ін.), діагностика та лікування. Невідкладні стани в респіраторній медицині».
4. «Діагностика і лікування супутньої патології захворювань внутрішніх органів (цукровий діабет, ХОЗЛ, БА, хронічних захворювань нирок, вагітність) при захворюваннях легень та туберкульозі. Променева та мікробіологічна діагностика. Особливості перебігу позалегеневого туберкульозу».
5. «Діагностика захворювань органів дихання та їх коморбідності, роль променевого та мікробіологічного дослідження. Ведення пульмо-фтизіатричного хворого сімейним лікарем(ЗПСМ). Невідкладна допомога при захвворюваннях органів дихання».
6. «Ведення пульмо-фтизіатричного хворого за умов коморбідності. Лабораторні та променеві методи дослідження, базова фармакотерапія. Основи паліативної та хоспісної допомоги; інфекційний контроль».
7. «Тактика ведення випадку туберкульозу лікарем загальної практики – сімейної медицини. Варіанти перебігу позалегеневого туберкульозу. Лабораторна та рентгенологічна діагностика. Паліативна та хоспісна допомога»
8. «Проблемні питання хіміорезистентного туберкульозу. Коморбідність ВІЛ/ТБ , лабораторна та рентгендіагностика в практиці. сімейного лікаря. Поняття про інфекційний контроль, паліативна та хоспісна допомога».
Цикли спеціалізації «Фтизіатрія» для лікарів-слухачів, які здобувають спеціальність "Фтизіатрія".
На кафедрі на коротких циклах з фтизіатрії (від одного до десяти днів) навчаються лікарі-інтерни з різних суміжних кафедр медуніверситету: лікарі-інтерни внутрішні хвороби ІІ року навчання, інтерни-акушер-гінекологи І року навчання , лікарі-інтерни хірурги ІІІ року навчання , лікарі-інтерни інфекціоністи ІІ року навчання, лікарі-інтерни травматологи ІІ року навчання, лікарі-інтерни офтальмологи І року навчання , лікарі-інтерни урологи І року навчання, лікарі-інтерни клінічні онкологи І року навчання, лікарі-інтерни
неврологи І року навчання , лікарі-інтерни оториноларингологи ІІ року навчання, лікарі-інтерни ІІ року навчання зі спеціальності «Загальна практика – сімейна медицина», «Педіатрія».
Підготовку з фтизіатрії також здійснюють для лікарів-слухачів, які працюють у сільській місцевості зі спеціальності «Загальна практика – сімейна медицина», «Терапія», «Педіатрія», під час проходження спеціалізації.
Одноденний цикл з фтизіатрії проводиться також під час проходження спеціалізації лікарями-слухачами зі спеціальності «Офтальмологія», «Дитяча офтальмологія», «Психіатрія», «Ендокринологія», «УЗД», «Дерматовенерологія», «Інфекційні хвороби», «Епідеміологія», «Енлокринологія». Заняття з фтизіатрії
проводились і для лікарів-слухачів під час їх спеціалізації за фахом «Внутрішні хвороби», «Організація охорони здоров’я».